2017, İstanbul

Beykoz MS Evi

  • YIL : 2017
  • Yer : Beykoz-İstanbul
  • Yapi sistemi : Çelik + Betonarme
  • Proje alanı : 820 m²

Proje yönetimi, kaba yapı, ince yapı, uygulama ve diğer tüm disiplinlerin kontrolörlüğünü yaptığımız çalışmanın tasarım projesi Bür Mimarlık’tan Filiz Bür tarafından gerçekleştirildi.

Mevcut yapı taşıyıcı iskeletine kadar soyuldu. İlave mekan tasarımları ile beraber tümüyle renove edildi.

Gerekli statik hesaplar ile çelik konstrüksiyon tercih edilen ana yapıya da entegre yeni mekanlar eklendi. Mevcut mimari doku bozulmadan ve tasarıma bağlı kalınarak tüm uygulama detayları çözülerek çalışmalar tamamlandı.

Yerinde uygulamasını izlemek ve değerlendirmek üzere Avrupa ve Türkiye direktörlerini ve ekip arkadaşlarını sahamızda misafir ettiğimiz ve modele ait konut içi kullanımı Türkiye’de ilk olan Kone-Prospace ile tasarıma sadık kalarak tüm detayları çözüldü.

Gölet

Kimyasal madde kullanılmadan suyu temizleyen ve suda oksijen üreten bitkiler, taşlar , yararlı bakteriler, özel filtreler ve gelişmiş mekanik sistemler ile doğal göletlerin bir benzeri oluşturuldu. Özel balık türlerine ev sahipliği yapan ve mekana tatminkar bir görsel zenginlik katmanın yanı sıra suyun meditasyon etkisini yaşatan bio pond gerçekleştirildi.

Botanik Bahçe

Otomasyon sistemine bağlı klima santrali ile şartlandırılmış iklimlendirmenin sağlandığı ve sisteme entegre otomatik çatı ve cephe velux doğrama sistemleri ile doğal sirkülasyon yapılan, tropik bitkilerle donatılmış yeşilin şöleni…

Restorasyon işleri dahil tüm yapıların önemli sıkıntılarından biri olan su izolasyonu, projedeki tüm yeni, entegre yapılara ve eski-yeni yapıların farklı tasman değerlerine rağmen sorunsuz şekilde çözüldü. Her türlü koşula dayanıklı, güncel teknoloji ürünü sistemler ile 150 m2 teras alanı altında yer alan kapalı kullanım alanları huzurlu ve sorunsuz mekanlar haline getirilmiştir.

YIL

2017

Yer

Beykoz-İstanbul

Yapi sistemi

Çelik + Betonarme

Proje alanı

820 m²